Reklama
  • Środa, 19 października 2016 (13:05)

    Kirby: Planet Robobot - platformowa

Reklama

No, tego to się nie spodziewałem. Niby człowiek już stary i doświadczony, pierwszy raz z Kirbym zetknął się kilkanaście lat temu i wie, że należy oczekiwać po tej serii samych dobrych rzeczy. Ale żeby aż tak?

Nintendo posiada trzy podstawowe serie platformówek 2D: w tych najbardziej hardkorowych gra się Donkey Kongiem, w tych umiarkowanie hardkorowych – Mario. W tych zaś, które włączamy, kiedy mamy ochotę po prostu przepłynąć spokojnie przez grę, spuszczając manto wszystkiemu, co znajdziemy na drodze, występuje Kirby.

Podobnie jest z Planet Robobot – nie ma tu zbyt wielu wyzwań (choć gra potrafi nimi zaskoczyć, zwłaszcza na późniejszych etapach) pokroju Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Jest za to tona świetnych pomysłów i czysta radość z ich odkrywania.

Kirby to różowe, okrągłe coś, co potrafi zżerać przeciwników i przejmować ich umiejętności. Spotykamy więc wroga z mieczem, zjadamy go i nagle otrzymujemy broń i zaskakująco szeroki zestaw nowych ruchów. Spotykamy gościa ziejącego ogniem, zjadamy i sami możemy ziać na kilka różnych sposobów.

Przeciwnicy w Planet Robobot to w dużej mierze po prostu przeklejka z Kirby Triple Deluxe sprzed dwóch lat – ale w tej części to nie oni są najważniejsi. Otóż w Planet Robobot dostajemy też mecha. MECHA. Kirby wsiada do wielkiego robota i niesie zagładę. Mech jest przy tym różowiutki, śliczniutki, sterowanie nim to sama frajda, a po ukończeniu levelu dostaje się naklejki, które można sobie na niego nakleić. Nakleja się naklejki na mecha.

Czy to nie wspaniałe? Poza tym cała ta gra to prawdziwy stylistyczny majstersztyk – nigdy wcześniej nie widziałem takiego połączenia metalu i mechaniki z cukierkowością charakterystyczną dla serii.

No i ta ścieżka dźwiękowa! Zróbcie sobie przysługę i w tajemnicy przed wszystkimi ograjcie Planet Robobot – nie tylko główną kampanię, ale też tryby poboczne, bo i one są fajne. Odkryjcie w sobie miłość do różowego bloba, jako i ja odkryłem ją na nowo. [spk]

Zobacz również

  • Więcej czasu dla rodziny? To możliwe!

    Co jakiś czas obiecujesz sobie, że zaczniesz lepiej organizować swoje codzienne obowiązki, aby spędzać więcej wartościowego czasu z rodziną? Tym razem masz szansę na sukces! Skorzystaj z tych... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.