Reklama
  • Środa, 14 września 2016 (15:00)

    Riptide GP. Renegade

Producent fajnych tabletowo-smartfonowych wyścigów wydał właśnie pierwszą grę „projektowaną od początku z myślą o pecetach i konsolach”. Różnicę widać już przy zakupie, bo jest niemal trzykrotnie droższa od poprzedniczek. Ale czy jest lepsza? Pływał: Allor

Reklama

W Riptide’ach gracz ściga się na torach, których wspólną cechą jest realistycznie wyglądająca woda. Może to być zarówno kanał biegnący przez park, jak i trasa wytyczona w zalanej dzielnicy pełnej wieżowców.

Dzięki temu w całkiem zadowalający sposób rozwiązano problem nijakiej okolicy, który pojawiłby się, gdyby tło stanowiło morze czy jeziora. Śmigające po bokach drzewa i budynki dobrze wpływają także na poczucie prędkości, podobnie zresztą jak różnego rodzaju przeszkody i skocznie.

Te ostatnie są zresztą integralną częścią rozrywki, umożliwiają bowiem robienie trików (przy pomocy wychylanych analogów), które z kolei ładują tutejszy odpowiednik nitro, pozwalający na chwilowe zwiększenie prędkości maksymalnej.

Grając solo (bo jest też multi, zarówno przez internet, jak i na podzielonym ekranie, w tym drugim przypadku każdy musi mieć własnego pada), walczy się nie tylko o miejsca na podium, ale przede wszystkim o nagrody pieniężne, za które rozwija się skutery i kupuje nowe.

Jest też levelowanie i zdobywanie nowych umiejętności. Towarzyszy temu nawet fabuła, ale stanowi ona tylko wymówkę, by rozpocząć samouczek czy wprowadzić później pojedynki z trudniejszymi przeciwnikami. Brzmi to wszystko sensownie (o ile zignoruje się kilkusetmetrowe skoki czy wodę pod kątem – ale w końcu to nie symulator), tyle tylko, że choć gra powinna być pod każdym względem lepsza od poprzednich, mobilnych części, emocji wzbudza niewiele.

Aż specjalnie ściągnąłem GP2 na smartfona, by się upewnić, czy go dobrze pamiętam. I tak, na telefonie nadal gra mi się lepiej. Do tego na małym ekranie grafika wygląda na lepszą niż na monitorze. Jeśli doda się do tego wyższą obecnie cenę... cóż, lepiej poczekać na duże obniżki, a jeszcze lepiej – sięgnąć po poprzedników.

|CDA|

Zobacz również

  • Na pewno znasz zabawę w Kółko i Krzyżyk. Ale my proponujemy nieco trudniejszą wersję. Ta gra poprawia spostrzegawczość, refleks i zdolność przewidywania. A przy okazji to świetny pomysł na... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.