Reklama
  •  

    Więcej czasu dla rodziny? To możliwe!

Co jakiś czas obiecujesz sobie, że zaczniesz lepiej organizować swoje codzienne obowiązki, aby spędzać więcej wartościowego czasu z rodziną? Tym razem masz szansę na sukces! Skorzystaj z tych porad, a będziesz mieć nie tylko więcej czasu, ale i więcej energii na zabawę z dziećmi.

Zdjęcie

Więcej czasu dla rodziny? To możliwe! /materiał zewnętrzny

Kluczem jest usprawnienie codziennych czynności takich jak sprzątanie, gotowanie lub zakupy. Dzięki wprowadzeniu tych porad w życie będziesz w stanie poświęcić realnie więcej godzin dla rodziny.

Nie trać czasu na zakupy

Reklama

Zakupy spożywcze wiążą się nierzadko z czasochłonną wyprawą do centrum handlowego oraz poprzedzającym ją planowaniem. Możesz zminimalizować ten czas, robiąc spożywcze sprawunki w sklepie internetowym (na przykład jednym z supermarketów, jak Tesco, Auchan albo Frisco). Opinie internautów na temat internetowych sklepów spożywczych i usług jednoznacznie świadczą, że to wygodna forma robienia codziennych zakupów. Przemawia za tym szczególnie fakt, że możesz je zrobić w dogodnym czasie i miejscu (na przykład siedząc na własnej kanapie podczas poobiedniej drzemki swoich dzieci). 

Jak wybrać najlepszy sklep? Możesz kierować się wpisami na blogach, opiniami internautów oraz specjalnymi rankingami. W ubiegłorocznym rankingu na najlepszy supermarket internetowy wygrał sklep Frisco, opinie o Auchan były prawie tak samo dobre, nieźle wypadł też sklep Piotr i Paweł. W rankingach sprawdzane są takie czynniki, jak najkorzystniejsze ceny (wygrał sklep Frisco), opinie na temat sposobu pakowania towaru (dobrze wypadli: Auchan, Frisco, Piotr i Paweł) czy jakość i dostępność asortymentu. 

Zyskaj czas w kuchni

Gotowanie nie musi być czasochłonne! Nie każdy zestaw obiadowy wymaga długotrwałego tłuczenia mięsa na kotlety oraz ścierania buraczków czy marchewki na drobnej tarce. Możesz skorzystać z przepisów na dania gotowe w kilkanaście minut lub na dania jednogarnkowe, w których jedyne, co musisz zrobić, to wrzucić pokrojone warzywa do jednego naczynia wraz z odpowiednimi przyprawami. 

Dobrym i szybkim rozwiązaniem są także zupy, omlety, sałatki. Bądź sprytna. Możesz ugotować odrobinę więcej ryżu do obiadu, a z powodzeniem wykorzystasz go także na kolację (na przykład do ryżu z jabłkiem i cynamonem). Jeśli masz starsze dzieci, możesz też połączyć przyjemne z pożytecznym, angażując maluchy do pomocy w kuchni. 

Znajdźcie wspólne hobby

Narzekasz, że nie masz czasu zarówno dla rodziny, jak i czasu na własne hobby? Gdy już uda ci się wysupłać parę wolnych chwil, wykorzystajcie je na aktywności, które sprawią radość wam wszystkim. Zacznijcie wspólnie uprawiać sporty – na przykład pływać w basenie albo jeździć na nartach. W klubach fitness są też dostępne zajęcia, na które można przychodzić z maluchami. 

Jeśli sport nie należy do twoich ulubionych aktywności, możecie znaleźć inne wspólne pasje: gry planszowe lub tworzenie przedmiotów DIY, na przykład oklejanie pudełek metodą decoupage. Możliwości jest bardzo wiele, wystarczą dobre chęci!


materiał zewnętrzny
Więcej na temat:Rodzina

Zobacz również

  • Kolorowe bransoletki noszą nie tylko dziewczynki, ale też chłopcy (choć oni wolą militarne np. zielone i czarne barwy)! Zabawa polega na splataniu gumek we wzory. Zasada jest identyczna jak przy... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.